Silkroad EditSilkroad ProgramlarıSilkroad Rehber

Media Dosyası İP Değiştirmek IPInput Programı

Spread the love

Silkroad Online özel sunucunuza (private server) oyuncuların giriş yapabilmeleri için, sizin vereceğiniz client dosyalarını indirmesi gerekiyor. Bu konuda sizlere ip işlemi alakalı birkaç ufak bilgi vermek istiyorum. Benim bilgiye değil, IPInput programına ihtiyacım var diyorsanız, konunun en altında IPInput indirme linkini paylaştım. Direkt olarak indirip işleme başlayabilirsiniz.

Gelelim fasülyenin faydalarına. Client dosyası olarak vereceğiniz dosyaların içerisinde belli başlı .pk2 dosyaları ve silkroad.exe dosyaları olacak. Data.pk2 , Media.pk2, Map.pk2 bunlardan en popülerleri arasında. Data ve map dahil olmak üzere paylaşacağınız bu dosyalar aslında sizin sunucunuz ile bağlantı sağlamıyor. Oyunun kurulu olduğu sunucu ile bağlantı yapma köprüsünü Media.pk2 belirliyor. Oyununuzun versiyonu ve ip adresi Media.pk2 dosyası içerisinde saklanıyor ve Silkroad Launcher media.pk2’yi okuyup sunucunuza bağlantı işlemini başlatıyor.

Yukarıda belirtilen sebepten ötürüdür ki, her oyunun kurulu olduğu bir bilgisayar vardır. Bu bilgisayar sanal veya reel olabilir. Bu bilgisayara biz server diyoruz. Silkroad server’a bağlantı sağlayabilmemiz için, silkroad versiyonunu, server yayın ip adresi ve GatewayServer portunu bilmemiz lazım. Aşağıda indirme linki verdiğimiz IPInput programı sayesinde belirtilen bilgileri media.pk2’nin ilgili dosyasında saklanan bilgileri ile değiştirmemiz mümkün.

PK2 Path

PK2 Path kısmının sağında bulunan kırmızı ile çerçeve içerisine aldığımız alanı tıklayıp, silkroad clientimizin olduğu klasörü seçiyoruz. (Media.pk2) dosyamızın bulunduğu klasörü.

 

Division ve Division URL

Division ve Division URL değerlerini girebilmemiz için kırmızı çerçeve içerisine aldığımız Add butonuna tıklayın. Karşınıza ufak bir kutucuk gelecektir. Bu ekranda ‘Division Name’ bilgisi talep edilecek. Oyun isminizi yazabilirsiniz. Devamında ‘OK’ tuşuna basın ve sunucunuzun URL veya IP adresini girerek bu alandaki işleminizi tamamlayın.

Version ve Port

Silkroad Version nasıl öğrenilir? konumuzu inceleyerek version bilgilerinizi öğrenin ve Version alanını doldurun. Silkroad GatewayServer Port’u ? konumuzu inceleyerek port bilgilerinizi kaç yaptığınızı öğrenin ve bu alanı doldurun.

Son olarak OK tuşuna basın ve işleminiz tamamlanmış olsun.

Silkroad IPInput programı indir !

 •  
  1
  Share
 •  
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  

Silkroad

2006-2007 yıllarında iSro Aege serverında başladığım Silkroad Oyunculuk sürecim 2011 yılına kadar neredeyse aralıksız olarak devam etti. 2012 yılından itibaren birkaç private server denemem oldu ancak yeterli oyunca kitlesine erişim sağlayamadığım için kapatmak zorunda kaldım.

Benzer İçerikler

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close