Silkroad Rehber

Oyuncularınıza Değer Verin, Ama Şımartmayın!

Spread the love

Silkroad Online oyuncularının yöneticilerden farklı beklentileri olabiliyor. Kalabalık geldik bize özen göster, oyunu şöyle düzenle, böyle düzenle tarzında diyalogların yaşandığını çok net biliyoruz. Daha önce bizimde başımıza gelmişti. Bu tarz istekler doğrultusunda oyununuzu düzenlemeyin!

Sunucunuzdaki ayarları ne şekilde başlattıysanız olabildiğince aynı düzende kalın. Stabil hale getirip tüm oyuncuların keyifle oynayabilecekleri bir ortam halinde tutun. Yapılan istekleri direkt olarak geri çevirin demiyorum, ama oyunu açarken yaptığınız ayarların sorun çıkartmadığına inanıyorsanız düzenleme yapmayın. Bir guild gider, bir guild gelir..

Şimdi böyle konuştum diye de dik kafalı davranmayın.. Oyuncuların oyun yapısı hakkındaki eleştirilerine karşı açık olun, kavga etmeden durumu izah edin. Sizi anlamıyorlar ise zorlamayın.

Eğer sürdüremeyecek iseniz “Ali Bey”, “Ayşe Hanım” tarzı sohbetlere girmeyin. Şimdiye kadar denk geldiğim bir çok şikayet konusunda, oyun yöneticisi konuşmaya “Bey, Hanım” kalıplarıyla başlamış, gelen eleştirileri kaldıramadıktan sonra küfür etmeye başlamış! Kesinlikle oyuncuları şaşırtacak bu tarz diyaloglara girmeyin. Ya engelleyin, yada kibarlığınızdan ödün vermeyin.

Oyununuzun tanıtımını yapmaya başladığınız ilk günden itibaren, tüm paylaşım yaptığınız web sitelerin linklerini temiz bir A4 kağıda not alın!  Masaüstüne öylesine bir “yeni metin belgesi”ne değil. Her gördüğünüzü dikkatinizi çekecek bir yere koyduğunuz temiz bir kağıda! İlerleyen süreç içerisinde oyununuzdaki tüm güncellemeleri tanıtım yaptığınız konunun altına işlemin yapıldığı tarihle birlikte belirtin.

Herhangi bir konuda yaptığınız tüm gelişmeleri, kaybolmayacak şekilde oyuncularınıza belirtin! Örneğin 1 Ocak’ta açtığınız oyunda 7 Ocak tarihinde bir güncelleme yaptıysanız, güncellemeyi sadece oyun içerisi ve facebook, twitter tarzı sosyal medya hesaplarından değil, websitenizde yayınlayın.

ÖNEMLİ! Yaptığınız güncellemeyi bir görselin üzerine yazıp, sadece görseli paylaşmakla yetinmeyin. Eğer görsele yazılmış bir güncellemeniz varsa bile bu güncellemenin detaylarını tüm oyuncularınızın anlayabileceği şekilde, eski ve yeni halini belirten şekilde metine döküp, maddeler halinde yayınlayın. Bu sayede arama motorları tarafından da siteniz sevilen hale gelecek ve belirttiğiniz özellikler üzerinden yapılan aramalarda da ön plana çıkabilecek, oyuncu kitlenizi genişletebileceksiniz.

Başlıkta kimseyi şımartmayın demiştim zaten! Evet, bu sözümün de arkasındayım. Kesinlikle oyuncularınızı şımartmayın. Tüm yorum ve eleştirilerine dikkat edin, değerlendirin ama şımartmayın! Sizin vereceğiniz fazla değer nedeniyle sizi kötüleyebilecek potansiyelde oyuncular olduğunu unutmayın!

Başarılar  Angel

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Etiketler

Silkroad

2006-2007 yıllarında iSro Aege serverında başladığım Silkroad Oyunculuk sürecim 2011 yılına kadar neredeyse aralıksız olarak devam etti. 2012 yılından itibaren birkaç private server denemem oldu ancak yeterli oyunca kitlesine erişim sağlayamadığım için kapatmak zorunda kaldım.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close