Silkroad RehberSilkroad Tanıtım

Silkroad Online 110 Cap Özellikleri Tanıtımı

Sro 110 Cap Serverların Olmazsa Olmazları

Önemli Bilgiler

 • Max Level 110
 • Alexandria Map
 • Forgetten World
 • Job Cave
 • Seal of Nova
 • Coin System
 • Egyptian Items
Spread the love

Silkroad Online 110 Cap Serverlarının olmazsa olmazlarından bahsedeceğimiz konumuza hoş geldiniz. Bu konuda herhangi bir sunucunun tanıtımını yapılmamaktadır. 110 Cap server tanıtımı için yorum yazabilir veya forum adresimizde tanıtımınızı yapabilirsiniz. Mevcut konuda Silkroad Online ile yeni tanışan ziyaretçilerimizin 110 Cap Private Serverlar hakkında bilgi edinmesi amaçlanmıştır.

 

Blue Zerk Görevleri

Konunun ilerleyen bölümlerinde bahsedeceğim Egyptian items, job cave ve holy temple gibi özel alanların dışında birçok oyuncunun bilmediğini veya emek harcamadığını düşündüğüm 105 ve 110 level olduktan sonra yapılabilen blue zerk görevleriyle başlamak istiyorum. Hani karakter isminin önünde sarı yazıyla yazan rütbeler..

Aşağıdaki listede belirtilen 3. ve 4. sıradaki rütbeler 110 ve üzeri seviye limitlerine açık olan sunucularda görev ile temin edilebilmektedir. Görev rehberleri için ‘ Blue Zerk Görevleri ‘ konumuzu inceleyebilirsiniz.

Hwan Levels

Silkroad Mavi Zerk Rütbeleri
 Çin IrkıAvrupa Irkı
1) 95 LevelCaptainKnight
2) 100 LevelGeneralBaronet
3) 105 LevelSenior GeneralBaron
4) 110 LevelChief GeneralCount
5) 115 LevelVice General LordMarquis
6) 120 LevelGeneral LordDuke

Birçok sunucuda 100 görevinden sonrasını yapan oyuncu olmadığı için bu görevlere özen göstermenizi tavsiye ederim.

Alexandria Map

Silkroad oyuncularının yeni seviye güncellemeleri ile tanıştığı haritalardan Alexandria bölgesi 110 Cap güncellemesi ile hizmete açıldı. 100 seviye ve üzeri canavarların bulunduğu Alexandria şehirine ulaşabilmek için +95 level olmanız gerekmektedir. Şehir içi meslek savaşlarından kaynaklı olarak Kuzey Alexandria ve Güney Alexandria olarak ikiye ayrılmış. Kuzeyi hırsız meslek grubu, Güneyi ise ticaret ile uğraşan kervancılar ve koruyucular için tahsis edilmiş olsa da, neredeyse tüm oyuncular ulaşım kolaylığından kaynaklı olarak Kuzey Alexandria bölgesini tercih etmektedir.

Alexandria şehirinde standart kıyafet satışı yapan NPC bulunmamaktadır. Bu şehirde Egyptian Items temin edebileceğiniz özel npc’ler yer almaktadır. Egyptain items alabilmeniz için sadece gold biriktirmeniz yeterli olmayacaktır. Çeşitli coinlere sahip olmanız ve ödeme esnasında harcamanız zorunlu tutulmuştur. ‘ Egyptian Items Fiyatları ‘ konumuzu inceleyerek ödeme yapacağınız tutarları öğrenebilir. İstenilen özel coinleri nasıl temin edebileceğinizi ise ‘ Silkroad Coin Rehberi ‘ konumuzda inceleyebilirsiniz.

Job Cave

Meslek gruplarının güçlerini sergilediği özel odaları bulunan meslek mağarası da 110 Cap ve üzeri limitleri bulunan Silkroad Serverlar için geçerlidir. Bu mağaralara giriş yaparak çeşitli coinleri üzerinde taşıyan eşsiz canavarlara karşı savaş açabilirsiniz. Mağaraya giriş yapabilmek için meslek kıyafetinizi giymiş olmanız gerekmektedir. Çeşitli canavarlar Mısır canavarları ile karşılaşacağınız birçok ufak ve büyük çaplı odaları bulunan bu mağarada Mısır’ın mimari yapıya ne kadar önem verdiğini ve Silkroad Online oyunun da detaylara ne kadar dikkat ettiğini gözlemleyebilir, oyunla birlikte manzara ve mimari eserlerin tadını çıkartabilirsiniz.

Job cave giriş kapıları görseli

 

Meslek kıyafetiniz ile mağara kapısına kadar zorlu bir yolda koşarak geçireceğiniz tehlikeli süreç mağara içerisinde de sizi zorlayacaktır. Hırsızların mağaraya giriş kapısı ile avcı ve kervancıların mağaraya giriş kapıları birbirinden farklıdır. Yanlış kapının önünde bekleme yapmanız felç olmanıza sebep olabilir.

Forgetten World

Silkroad 100 Cap limitine kadar Seal of Star, Seal of Moon ve Seal of Sun itemler vardı. Belirtilen mühürlere sahip eşyalar standart canavarların seviyelerine göre düşmekteydi. Ancak 110 Cap ile mühürlerde değişiklik oldu. 101 seviye üzeri canavarlardan sadece Seal of Nova mühürüne sahip eşyalar düşmeye başladı ve bu değer Seal of Star ile Seal of Moon arasındaki güç seviyesine sahip oldu.

Daha güçlü silah ve kalkana sahip olmak isteyen oyuncular için ise kayıp dünya haritası açılarak oyunculara değerli kart toplama fırsatı sunuldu. Toplam 8 eşsiz kartı biriktiren oyuncular için ise Power A Grade Egpytian Weapon alma görevi sunuldu. Ancak Egpytian Shield yalnızca Ghost Sereness’ten düşebilmektedir. Kart toplayarak kalkan alamazsınız.

Forgetten World içerisindeki Ghost Sereness eşsiz canavarını keserek Power A Grade ve Power B Grade kalkan, eşsiz kart ve Power B Grade silah düşürme şansınız olmaktadır.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Etiketler

Silkroad

2006-2007 yıllarında iSro Aege serverında başladığım Silkroad Oyunculuk sürecim 2011 yılına kadar neredeyse aralıksız olarak devam etti. 2012 yılından itibaren birkaç private server denemem oldu ancak yeterli oyunca kitlesine erişim sağlayamadığım için kapatmak zorunda kaldım.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close